مقالات آموزشی

 
انواع درمان دیسک کمر

انواع درمان دیسک کمر( قسمت دوم)

رمان دیسک کمر با ورزش به شما کمک میکند که به آسانی حرکت کنید واحساس بهتری داشته باشید. اما زمان شروع این حرکات اصلاحی ممکن است با درد بیشتری در مفصل کمر مواجه شوید این طبیعی است اما بسیار مهم است که به دردهایی که در حین و بعد از انجام تمرینات ایجاد میشود، توجه شود. درصورتیکه درد در همان قسمت ایجاد شود یا از ساق پا و باسن به ناحیه میانی ستون مهره ها گسترش یابد انجام تمرینات را ادامه دهید گسترش درد از ساق پا و باسن به نواحی دیگر میتواند نشانه های خوبی برای درمان دیسک کمر باشد.
انواع درمان دیسک کمر

انواع درمان دیسک کمر( قسمت اول)

دیسک کمر عارضه ای است که در اثر وارد شدن فشار زیاد یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر بالا رفتن سن ممکن است به وجود آید. مهمترین علامت آن درد می باشد. درد معمولا در قسمت پشت بدن و پا بروز می کند. راههای درمان دیسک کمر شامل روش های بدن جراحی و جراحی می باشد. البته درمان دیسک کمر با جراحی بسته و باز فقط در صورتی که سایر درمان ها مموثر نباشد از سوی پزشک متخصص ستون فقرات تجویز می شود.
درمان درد تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان درد تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

کانال نخاع فضایی است در داخل ستون فقرات که در داخل آن نخاع قرار گرفته است. این کانال از کنار هم قرار گرفتن سوراخی که در وسط مهره ها است ایجاد میشود. این کانال از داخل توسط غشائ محکمی بنام لیگامان زرد حمایت میشود. تنگی کانال نخاع چیست؟
سندرم شکست جراحی کمر (FBSS)چیست؟

سندرم شکست جراحی کمر (FBSS)چیست؟

سندرم شکست جراحی کمر یک واژه کلی بوده و نام یک بیماری با یک تشخیص دقیقی نمی باشد. در واقع، سندرم شکست جراحی کمر همان باقی ماندن درد کمر یا اندام تحتانی یا ایجاد آن پس از جراحی ستون فقرات می باشد. برخی معتقدند که پس از سه ماه از عمل جراحی کمر درد بهتر نشد باید به فکر سندرم شکست جراحی کمر و علت آن بود.
درمان کمر درد با لیزر

درمان کمر درد با لیزر

استفاده از لیزر در درمان بیماری ها تحت عنوان لیزر درمانی شناخته می شود. در واقع لیزر استفاده از نور جهت یافته و تقویت شده می باشد که خواصی را برای آن بوجود می آورد. بسته به میزان قدرت لیزر می توان از لیزر بجای چاقوی جراحی برای برش استفاده کرد و یا برای تسریع ترمیم زخم ها آنرا بکار گرفت. لیزر درمانی یا لیزر تراپی بدون استفاده از دارو ...
علت های کمردرد بچه ها چیست؟

علل کمردرد بچه ها چیست؟

مهمترین علل کمردرد در بچه ها عبارتند از : کشیدگی عضله کشیدگی عضلات اطراف ستون مهره شایعترین علت کمردرد در بچه ها و نوجوانان است. این درد ها معمولاً به چند روز استراحت و مصرف دارو و تقویت عضلات شکم و کمر جواب داده و خوب میشود. بعضی از نوجوانان کمردرد های شدیدتری دارند که معمولاً علت آنها سفت بودن عضلات
اگر گودی کمر دارید بخوانید…

اگر گودی کمر دارید بخوانید…

گودی کمر یکی از شایعترین اختلالات در انحناهای ستون فقرات، گودی بیش از حد کمر است. در ستون فقرات یکسری فرو رفتگی ها و برجستگی هایی در قسمت های مختلف وجود دارد. در حالت طبیعی فقرات گردن دارای یک انحنا ( تقعر ) به سمت داخل
درمان با اوزون

درمان با اوزون

اثر بی دردی ازون به وسیله اکسیداسیون تولیدات و فرآورده های تجزیه ی آلبومین ایجاد می گردد. آنها بر روی پایانه های عصب در بافتهای آسیب دیده عمل می کنند و شدت واکنش درد را نشان می دهند. اثر بی دردی همچنین تحت تاثیر نرمال سازی سیستم آنتی اکسیدان می باشد و بر طبق آن با کاهش مقدار فرآورده های مولکولی سمی حاصل از پراکسیداسیون لیپید برروی غشای سلولی که عملیات آنزیمهای درون بافته غشایی را تغییر می دهد تاثیراتی از آن برجا میماند که در سنتز ATP و حفظ فعالیت حیاتی ارگانها و بافتها مشارکت دارد.
انعقاد درمانی درد دیسک

روش های اینترونشنال (مداخله گرانه) درمان دیسک: انعقاد درمانی دیسک

یکی دیگر از جدید ترین روش های درمان بیمارانی با درد کمر ناشی از پرولاپس و بر آمده شدن درد دیسک در موارد غیر اورژانس و توام با دردهای شدید، استفاده از تکنیک لیزر پلاسما می باشد. این روش هم اکنون، با دریافت تائیدیه سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) و (CE) اروپا، جدید ترین نوآوری در زمینه روش هایی با حداقل تهاجم بافتی ( Minimally invasive ) می باشد.
دیسک کمر : راه های درمان و علائم

درد دیسک کمر : راه های درمان درد دیسک کمر و علائم آن

اژه فتق دیسک کمر (herniated disk) برای اشاره به مشکلی استفاده می شود که در آن بالشتک لاستیکی (دیسک) که بین استخوان های ستون فقرات قرار دارد، دچار مشکل می شود. فقط فردیکه آسیب دیدگی دیسک کمر دارد و این مشکل را تجربه کرده، می تواند عذاب و درماندگی این بیماری را توصیف نماید. این درد عذاب آور بوده و هر حرکتی این درد را شدید تر می کند. این درد
كلیه

تعریف درد كلیه و نكاتی در مورد درد كلیه

عملکرد و هدف کلیه ها این است که مواد زاید و مایعات اضافی بدن را دفع کنند.کلیه ها اندامی هستند که در پشت کمر و قسمت بالایی شکم و در هر دو سمت راست و چپ بدن قرار دارند .
درمان درد قسمت تحتانی کمر (دنبالچه) با تزریق داخل مفصل ساکروکوکسیجیال

درمان درد قسمت تحتانی کمر (دنبالچه) با تزریق داخل مفصل ساکروکوکسیجیال

استخوان کوکسیک (Coccyx، دنبالچه) در انتهای تحتانی و خلفی لگن به استخوان ساکرال (Sacral، استخوان پشت لگن که از بالا به ستون مهره وصل می شود) متصل می شود.
کمر درد

نکاتی برای خواب افراد دارای کمر درد

اگر شما نیز برای خواب راحت و مورد نیازتان دچار مشکل هستید این چند نکته را توجه کنید
بلوک اپی‌دورال کمری(تشخیص و درمان درد)

بلوک اپی‌دورال کمری(تشخیص و درمان درد)

اگرچه اولین تزریق اپی‌دورال مربوط بدنبال گزارش کورنینگ در 1885 بوده ولی اولین بار در 1921 پاژه ویژگی‌های فضای اپی‌دورال (فضای بین مننژ و استخوان های اطراف) را توصیف کرد. در 1925 وینر متوجه کاهش درد سیاتیک با تزریق در فضای اپی‌دورال گردید. در 1933 داگ لیوتی برای پیدا کردن فضای اپی‌دورال گردید. در 1933 داگ لیوتی برای پیدا کردن فضای روش کاهش مقاومت را ابداع کرد، پس از آن در همان سال گوتیر روش قطره آویزان را معرفی کرد، در سال‌های بعد برای درمان سندرم‌های درد‌های انتشاری کمری از تزریق استروئید در این فضای اپی‌دورال استفاده گردید. در ابتدا این اقدام با روش کورکورانه و بدون استفاده از فلوروسکوپ انجام می‌گردید، ولی بدون استفاده از فلوروسکوپی امکان اشتباه در تعیین محل دقیق فضای اپیدو‌رال حتی در افراد با تجربه حدود 15 تا 30٪ بوده، و استفاده از فلوروسکوپ باعث کاهش چشمگیری در میزان بروز خطا می‌گردد.
کمردرد و رادیکولوپاتی(تشخیص و درمان درد)

کمردرد و رادیکولوپاتی(تشخیص و درمان درد)

درد ناحیه کمر محدود به پایین دنده ها و بالای باسن که می‌تواند بصورت حاد، تحت حاد یا مزمن باشد. بعنوان کمر درد تعریف می گردد. کمر درد پس از سرما خوردگی بعنوان شایع ترین علتبیماری وناراحتی در انسان دیده می‌شود. شیوع کمر درد در طول زندگی در کشورهای صنعتی بیش از 70% بوده و موارد مکانیکی بوده که عمدتا بدنبال صدمات، اختلال شکل ساختمانی و نیز فعالیت و استفاده بیش از حد از دستگاه اسکلتی عضلانی می باشد. علت کمر درد در ناحیه 10% دیگر موارد، بیماری‌های سیستمیکی هستند که کمر درد یکی از علائم آن ها بوده است. از علل سیستمیک می‌توان به علل غددی (پوکی استخوان، بیماری‌های پاراتیروئید)، بیماری های سرطانی، علل عغونی (استئومیلیت) و علل روانی و عصبی (نوروپاتی، تمارض، افسردگی) اشاره کرد.
سندرم شکست جراحی کمر(تشخیص و درمان درد)

سندرم شکست جراحی کمر(تشخیص و درمان درد)

سندرم شکست جراحی کمر یک واژه کلی بوده و نام یک بیماری یا یک تشخیص دقیقی نمی‌باشد. در واقع، شکست جراحی کمر همان باقی‌ماندن درد کمر یا اندام تحتانی یا ایجاد آن پس از جراحی ستون فقرات می‌باشد. برخی معتقدند اگر سه ماه از عمل جراحی کمردرد بهتر نشود باید به فکر سندرم شکست جراحی کمر و علت آن بود.
دیسک کمر چیست؟

دیسک کمر چیست؟

- هر انسان معمولاً 26 مهره در ستون فقرات خود دارد. مهره ها بوسیله صفحات انعطاف پذیری به نام دیسك بین مهره ای از یكدیگر جدا می شوند. اگر بنا به دلایلی دیسك از قسمت عقبی خود دچار بیرون زدگی یا فتق شود، این قسمت بیرون زده روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد می كند و سبب بروز درد در ناحیه كمر با انتشار به پاها می شود.
چگونه درست اجسام را بلند کنیم تا کمردرد نگیریم

چگونه درست اجسام را بلند کنیم تا کمردرد نگیریم

چگونه درست اجسام را بلند کنیم تا کمردرد نگیریم بلند کردن و حمل کردن اشیاء سنگین فشار زیادی را به ستون مهره وارد میکند. اکثر کمردرد ها با بلند کردن یک جسم سنگین شروع میشود.
درمان دیسک در استخر

درمان دیسک در استخر

درمان بدون جراحی دیسک کمر زمانی که شما دچار خستگی یا فشار ناشی از کار باشید و یا دچار درد و یا صدمات ناشی از ورزش باشید و یا دچار ورم و درد مفاصل شده باشید مطمئنا هیدروتراپی می تواند
عمل لیزر در درمان دیسک کمر و گردن قسمت اول:عمل لیزر چیست و چگونه انجام میشود

عمل لیزر در درمان دیسک کمر و گردن قسمت اول:عمل لیزر چیست و چگونه انجام میشود

هر روز بر تعداد بیماری‌هایی که از لیزر درمانی در آن استفاده می‌شود، اضافه می‌شود. کارایی لیزر را می‌توان در دو بخش لیزرهای جراحی و ترمیمی طبقه‌بندی کرد. در جراحی‌های لیزری،
12
ساعات پذیرش بیمار
شنبه تا چهار شنبه: 4 تا 7 عصر
سه شنبه و پنجشنبه : 8:30 تا 10 صبح
تلفن: 88460605-021  ,  88449335-021
بالا