درمان درد فک بالا و گونه با بلاک عصب ماگزیلاری (Maxillary)

بلاک کردن عصب به جلوگیری از عبور پیام عصبی با تزریق مواد بی حسی به عصب گفته می شود. عصب ماگزیلاری مسئول عصب دهی به گونه ها و بخش کناری پیشانی است. در تصویر زیر ناحیه عصب دهی شده توسط عصب ماگزیلاری با رنگ آبی نشان داده شده است:

drCyrusMomenzadeh

بلاک کردن این عصب در تشخیص و درمان بیماری‌های دردناکی که در این ناحیه اتفاق می‌افتند کاربرد دارد. همچنین برای مدیریت دردهای حاد در این ناحیه، مانند درد بعد از وارد شدن ضربه، دردهای سرطانی، دردهای بعد از عمل جراحی، درد دندان، دردهای ناشی از اختلال این عصب، دردهای نامعمول صورت، و درد ناشی از هرپس زوستر (عامل بیماری زونا). از این بلاک برای درمان درد‌های مزمن مانند درد دندان، درد‌های نامعمول صورت، و دردهای ناشی از اختلال عصب ماگزیلاری نیز استفاده می‌شود.

بیمار مبتلا به هرپس زوستر حاد عصب ماگزیلاری:

drCyrusMomenzadeh

نحوه انجام بلاک:

تزریقات برای بلاک اعصاب (قطع عبور پیام عصبی با استفاده از مواد بی حسی) عموما به دو صورت انجام می شوند. روش اول استفاده از لندمارک (مشخصات) های سطحی بدن برای پیدا کردن محل تزریق است و روش دوم استفاده از دستگاه های تصویربرداری (که در بین این روش ها سونوگرافی بیشرین کارآیی و کمترین عوارض جانبی را دارد). در روش لندمارک به دلیل نداشتن دید و آگاهی کامل از جزئیات داخل بدن امکان خطا و عوارض جانبی بالا می باشد که این مشکلات با استفاده از روش سونوگرافی به راحتی حل می شوند.

همین الان این لینک را جهت تله ویزیت (ویزیت آنلاین) پروفسور دکتر سیروس مومن زاده کلیک کنید.

تزریق با کمک دستگاه سونوگرافی:

این روش که در کلینیک فوق تخصصی دردشناسی پروفسور دکتر سیروس مومن زاده  انجام می شود بالاترین دقت را در میان روش های تزریق دارد زیرا برای شناسایی ساختار های داخلی بدن و خود عصب از دستگاه سونوگرافی استفاده می شود. این روش امکان تزریق موثرتر و عوارض جانبی کمتر را به ما می دهد.

drCyrusMomenzadeh

عوارض جانبی:

به دلیل عبور وریدها (سیاهرگ ها) و شریان های مختلف از اطراف محل تزریق، احتمال آسیب دیدن آن ها توسط سوزن و تشکیل هماتوم (کیسه پر از خون) وجود دارد. می تواند با استفاده از دستگاه سونوگرافی و دقت دو چندان پزشک در حین تزریق احتمال این عارضه را کاهش داد.

 

درمان های غیرجراحی

*فیزیوتراپی

*تزریق اوزون

*بلاک عصب با لیزر

رادیو فرکوئنسی (RF)

در کلینیک فوق تخصصی دردشناسی پروفسور دکتر سیروس مؤمن‌زاده تمامی این خدمات با راهنمایی اولتراسوند انجام می‌گیرد.

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات پذیرش بیمار
شنبه تا چهار شنبه: 14 تا 17 عصر
تلفن: 88460605-021  ,  88449335-021
تلفن‌همراه:09198172104-09338866615-09914686402
بالا