مقالات آموزشی

 
چه عضوی از بدن درد را احساس نمیکند؟

چه عضوی از بدن درد را احساس نمیکند؟

شاید خیلی‌ها ندانند که در آناتومی بدن انسان عضوی یافت می‌شود که قادر نیست درد را حس کند و از قضا از مهم‌ترین اعضای بدن انسان نیز به شمار می‌رود.
درد در قسمت های مختلف سر

درد در قسمت های مختلف سر

سردرد شاید در ظاهر جزیی و غیرمهم باشد اما نباید ساده از کنار آن گذشت. هر نوع سردردی علت خاص خود را دارد که با توجه به ناحیه ای از سر که درد می کند می توان تا حدودی به علل آن پی برد. البته این ها فقط احتمالات است، برای نتیجه و تشخیص قطعی لازم است مورد بررسی های آزمایشی بیشتر توسط متخصص قرار بگیرید.
میگرن بازیلار

میگرن بازیلار

میگرن بازیلار یک اختلال نادر است که اغلب در کودکان و به ندرت در بیماران بالای 50 سال مشاهده می‌شود
سردرد خوشه ای (Cluster Headache)

سردرد خوشه ای (Cluster Headache)

سردرد کلاستر یا خوشه ای، یک سردرد شدید و یکطرفه است که داخل و یا اطراف یک چشم، ناحیه گیجگاهی یک طرف سر و یا به صورت درد در همه نقاط ذکر شده بروز می نماید. البته درد ممکن است به سایر نقاط سر، صورت، گردن و شانه‌ها نیز انتشار یابد. حملات سردرد معمولا بین پانزده دقیقه تا سه ساعت طول می کشند.
علت سردرد من چیست؟

علت سردرد من چیست؟

علت سردرد یا علت ایجاد سردرد پیچیده است و اغلب شامل شبکه پیچیده ای از گیرنده های درد، فرآیندهای غیرطبیعی مغز، ژنتیک و یک پدیده عصبی به نام حساسیت است.  عوامل بیرونی یا محیطی نیز معمولاً دخیل هستند که به عنوان محرک سردرد عمل می کنند - عواملی که بدون توجه سیگنال های درد را در مغز فعال می کنند.
علت ایجاد سردرد پیشانی و بالای سر

علت ایجاد سردرد پیشانی و بالای سر

متخصصین معتقد هستند هیچ دلیل ۱۰۰ درصدی برای بروز سردرد بالای سر وجود ندارد. ممکن است علل مختلفی همچون فشار ذهنی در مدرسه، محل کار، منزل، استرس شدید و اختلافات دوستانه یا خانوادگی در بروز این حالت ناخوشایند تاثیرگذار باشند. گاهی این سردرد منشأ در خود بدن دارد و در اثر انقباض عضلات پشت گردن و پوست سر بروز می‌کند. سردرد بالای سر منشأ ارثی ندارد و نمی‌تواند از والدین به فرزندان منتقل شود.
درک سردردهای مزمن و نحوه درمان آنها

درک سردردهای مزمن و نحوه درمان آنها

اگر از سردردهای مزمن رنج می برید، پس می دانید که علائم تا چه حد می تواند ناتوان کننده باشد. تجربه سردرد روزانه به مدت 15 روز یا بیشتر، هر ماه، 3 ماه یا بیشتر به این معنی است که سردردهای مزمن روزانه دارید. سردرد را می توان به 4 دسته تقسیم کرد که عبارتند از ...
بلاک عصب اکسیپیتال برای رهایی از سردرد و میگرن

بلاک عصب اکسیپیتال برای رهایی از سردرد و میگرن

عصب اکسیپیتال بزرگ مسئول بیشتر احساسات در پشت و بالای سر است. تحریک یا التهاب این عصب می تواند باعث سردرد شود. افراد مبتلا به تحریک عصب اکسیپیتال اغلب درد را در جمجمه و در یک طرف سرشان گزارش می دهند. درد ممکن است تا شقیقه، پیشانی و پشت چشم نیز گسترش یابد. بلاک عصب اکسیپیتال یکی از رایج ترین روش ها برای تسکین درد میگرن و سردردهای مزمن است.
انواع مختلف درد میگرن چیست؟

انواع مختلف درد میگرن چیست؟

تقریباً 38 میلیون آمریکایی دچار حملات میگرنی می شوند. معمولاً احساس نبض یا ضربان در یک طرف سر دارند و همچنین این سر دردها می توانند باعث تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا شوند و بسیار شدیدتر از سردردهای دیگر باشند. اما حملات میگرنی همه شبیه هم نیستند. ممکن است برای شخصی با شخص دیگری بسیار متفاوت باشد.
درمان درد میگرن با بلاکهای عصبی و رادیوفرکوئنسی

درمان درد میگرن با بلاکهای عصبی و رادیوفرکوئنسی

میگرن نوعی سردرد مزمن و شدید که به طور مکرر اتفاق می افتد سردردهای میگرنی یک بیماری عصبی مزمن است که با سردردهای مکرر و شدید مشخص می شود و اغلب با علائم سیستم عصبی خودمختار همراه است
دلایل و جدیدترین روشهای درمانی درد پشت سر

دلایل و جدیدترین روشهای درمانی درد پشت سر

چرا پشت سرم درد می‌کند؟ سردرد می تواند از شدت آزاردهنده تا مختل کننده باشد. آنها می توانند در هر مکانی روی سر ظاهر شوند. سردردهای همراه با درد در پشت سر می توانند دلایل مختلفی داشته باشند. بسیاری از این علل را می توان با علائم اضافی شناسایی کرد. این علائم شامل نوع درد تجربه شده و سایر مکان هایی است که ممکن است درد وجود داشته باشد.
تمام دلایل و درمان درد ابرو

تمام دلایل و درمان درد ابرو

دلایل مختلفی برای ابرو درد وجود دارد. به طور معمول، درد ابرو در اطراف یا زیر ابرو موضعی است. بسته به علت، درد ممکن است موقتی باشد، مانند سردرد، یا ادامه یابد، که نشان دهنده وضعیت جدی تری است. درد اطراف یا پشت ابرو می‌تواند به دلایل مختلفی باشد از جمله سردرد، عفونت یا شرایطی که بر اعصاب صورت تأثیر می‌گذارد.
درد در ناحیه‌ی عقب سر و گردن

درد در ناحیه‌ی عقب سر و گردن

آیا درد شدید در ناحیه‌ی سر و گردن روزهای شما را بی قرار ساخته و خواب شب را از چشمان شما ربوده است؟ این سر دردها ممکن است در هر بخشی از سر علی الخصوص در ناحیه‌های پشت گردن رخ دهند. شدت این درد می‌تواند از کم تا متوسط و یا حتی شدید متغیر باشد. افراد مختلف از شدت‌ها و الگوهای درد متفاوتی در ناحیه‌ی عقب سر و گردن رنج می‌برند. عوامل این دردها نیز از فردی تا فرد دیگر فرق می‌کنند. اکثر اوقات درد در ناحیه‌ی پشت سر و گردن نشان دهنده‌ی هیچ مشکل عصبی وخیمی نمی‌باشد.
درمان و دلایل انواع سردرد میگرنی

درمان و دلایل انواع سردرد میگرنی

اکثر مردم در طول زندگی خود علی رغم سن، جنس و نژاد متفاوت، سردرد را تجربه کرده اند. سردرد یکی از شایعترین شکایات پزشکی است. سردردها انواع مختلفی دارند و دلایل آن ها می تواند بسیار پیچیده باشد. سردرد می تواند نشانه استرس یا پریشانی عاطفی باشد، یا می تواند ناشی از یک اختلال پزشکی مانند میگرن...
عصب گلوسوفارنجیال

بلاک عصب گلوسوفارنجیال (Glossopharyngeal)

بلاک به معنی قطع کردن مسیر درد است و هم کاربرد درمانی و هم کاربرد تشخیصی دارد و با تزریق مواد بی حسی و در مواردی همراه با کورتیکواستروئید انجام می شود. آناتومی عصب گلوسوفارنجیال عصب گلوسوفارنجیال مسئول تامین حس و حرکت ساختار های متعددی در ناحیه حلق و بخش خلفی دهان است. این عصب مستقیما از مغز منشا می گیرد و از کف جمجمه در کنار عصب واگ و بین ورید (سیاهرگ) ژگولار و شریان (سرخرگ) کاروتید خارج می شود. این عصب به عضلات حنجره، یک سوم خلفی زبان و جوانه های چشایی این ناحیه، مخاط حلق و لوزه ها عصب دهی می کند. یک شاخه از این عصب با رسیدن به ناحیه خاصی از شریان کاروتید اطلاعات مربوط به فشار خون را از این شریان به مغز منتقل می کند.
سردرد

درمان سردرد مزمن با بلاک عصب

انواع سردردها: ١-میگرنی:یکی از شایعترین علل سردرد که یکطرفه ضربان دار همراه با رنگ پریدگی،حالت تهوع و استفراغ می باشد.(در زنان شایعتر است)
درمان درد میگرن قاعدگی با بلوک عصب

درمان درد میگرن قاعدگی با بلوک عصب

متاسفانه خیلی از خانم‌ها با این نوع سردرد آشنایی ندارند و فکر می‌کنند به میگرن معمولی مبتلا هستند
درمان خانگی میگرن

درمان خانگی میگرن

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان خانگی میگرن شدید بدون دارو نوشیدن آب انگور طبیعی است
سردرد ومیگرن

سردرد ومیگرن

سردرد یکی از شایع ترین بیماری هاست که افراد با آن سر و کار دارند. با اینکه برخی تفاوت میگرن و سردرد را نمی دانند و اکثرا سردرد های معمولی و شدید را میگرن تلقی می کنند، معیار های متفاوتی برای میگرن و انواع سردرد وجود دارد.
ساعات پذیرش بیمار
شنبه تا چهار شنبه: 14 تا 17 عصر
تلفن: 88460605-021  ,  88449335-021
تلفن‌همراه:09198172104-09338866615-09914686402
بالا