مقالات آموزشی

 
کرایوتراپی چیست؟

کرایوتراپی چیست؟

سرما درمانی، که کرایو سرجری یا کرایو ابلیشن، کرایوتراپی از طریق پوست یا درمان کرایوابلیشن هدفمند نیز نامیده می‌شود
سندروم خستگی مزمن

سندروم خستگی مزمن

هر فرد در طول زندگی خود ممکن است برای مدتی احساس خستگی زودگذر یا طولانی نماید
رابطه منیزیم با دردها

رابطه منیزیم با دردها

منیزیم یک ماده معدنی ضروری است
مراقبت های بعد از اوزون تراپی

مراقبت های بعد از اوزون تراپی

ازن ، نوعی گاز است که متشکل از سه اتم اکسیژن می باشد. لازم به ذکر است که وجود اکسیژن کافی در بدن ، می تواند بسیار مفید واقع شده و در حقیقت درمانی اثربخش در راستای ایجاد تحول در سلامتی بدن محسوب گردد. ازن تراپی در حقیقت ، یک درمان جدید و سالم به منظور کنترل التهاب و ترمیم آسیب های اسکلتی عضلانی به شمار می رود. توجه داشته باشید که برای اثربخش تر نمودن درمان با ازن ، باید مراقبت های بعد از ازن تراپی را نیز به دقت مد نظر داشت.
آیا درد مزمن و افسردگی با یکدیگر مرتبط ‌اند؟

آیا درد مزمن و افسردگی با یکدیگر مرتبط ‌اند؟

بله، این دو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. افسردگی منجر به درد و درد منجر به افسردگی خواهد شد! در واقع وجود آنها در کنار هم،‌ علائم یکدیگر را تشدید می‌کنند. به این صورت که درد منجر به تشدید علائم افسردگی و همچنین زمانی که افسردگی شدید وجود داشته باشد، درد را با شدت بیشتری احساس خواهید کرد. معمولا تشخیص اینکه افسردگی ناشی از درد مزمن است یا اینکه درد، منجر به افسردگی شده کمی دشوار است....
آیا تزریق اوزون درد دارد؟

آیا تزریق اوزون درد دارد؟

اوزون تراپی یک و چشم انداز پزشکی مدرن با بار دارویی کم برای بیمار است. اوزون مولکولی با سه اتم اکسیژن است که یک اکسنده قوی است. اوزون یک ترکیب بسیار سمی برای بدن است، که توانایی اکسیده کردن و نابود کردن ترکیبات آلی و غیر آلی را دارد.
متخصص درد کیست؟

متخصص درد کیست؟

متخصص درد با توجه به مهارت و تخصصی که دارد، با پیشرفته‌ترین تکنولوژی آماده خدمات‌رسانی جهت درمان دردهای مزمن بیماران به دنبال طیف وسیعی از مشکلات از جمله سردردهای میگرنی، کمردرد، زانو درد، گردن درد و… است.قطعا همه ما در قسمت‌های مختلفی از بدن خود درد را تجربه کرده‌ایم و گاهی سردرگم بوده‌ایم که به چه پزشکی برای دردهای مداوم و مزمن خود مراجعه کنیم.پزشک شرایط هر فردی را بررسی می‌کند و با توجه به نوع درد و شدت آن نوع مناسبی از درمان غیر جراحی را به بیمار توصیه می‌کند.
سنجش تراکم استخوان یا دانسیتومتری استخوان چیست؟

سنجش تراکم استخوان یا دانسیتومتری استخوان چیست؟

سنجش تراکم استخوان یا دانسیتومتری استخوان نام روشی است که با استفاده از آن میتوان سفتی و سختی و درجه محکم بودن استخوان های بدن را تعیین کرد. از سنجش تراکم استخوان معمولاً برای تشخیص پوکی استخوان و به منظور ارزیابی خطر ابتلا به شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان استفاده می‌شود.
کار متخصص درد چیست؟

کار متخصص درد چیست؟

متخصص درد Pain Specialist به پزشکی اطلاق می شود که آموزش های مختلف در زمینه بررسی، تشخیص و درمان انواع درد را گذرانده باشد. متخصص درد یا فوق تخصص درد هم چنین در زمینه پیشگیری از درد نیز فعال است. متخصص درد همواره از تعدادی تکنیک برای تشخیص و درمان درد استفاده می کند. ارزیابی درد می تواند شامل : پرسیدن سوابق بیماری فردی و خانوادگی، بررسی آزمایشات قبلی ( به عنوان مثال آزمایش خون و آزمایشات تصویربرداری) و انجام معاینه است.
فشار روانی

فشار روانی

درواقع استرس زمانی ایجاد می‌شود که ما نتوانیم با فشارهای کوچک کنار بیاییم. استرس در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است عاملی برای فردی ایجاد استرس کند ولی در فرد دیگر، به هیچ عنوان استرس ایجاد نکند هر چیزی می‌تواند جزو این فشار کوچک باشد مثلاً پول، کار، درس و...استرس می‌تواند روی رفتار شما تأثیر بگذارد یا روی عملکرد بدن شما حتی برخی می‌گویند می‌تواند روی اندام و زیبایی صورت شما تأثیر بگذارد. علائم استرس تفکر نگران کننده، شامل اضطراب، مشکلات خواب، عرق کردن، از بین رفتن اشتها و مشکل در تمرکز حافظه است
درد دهان و سلامت دهان

سلامت دهان و درد

علایمی که شما هرگز نباید نادیده بگیرید!
دردهای کوچکی که نادیده گرفته می شوند

دردهای کوچکی که نادیده گرفته می شوند

درد داشتن و زندگی کردن با این دردهای همیشگی، اصلاً لذت‌بخش نیست، اما باید بدانید گاهی این دردها به دلیل کارهای نادرست ما در طول روز ایجاد می‌شوند، بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چند قرص مسکن و یک لیوان آب همراه همیشگی آن‌هاست، کمی بیشتر دقت داشته باشید.
فیبرومیالژی

فیبرومیالژی

بیماری فیبرومیالژی یک بیماری مزمن با دوره های تشدید و تخفیف است. خصوصیت اصلی این بیماری،درد منتشر بدن است؛ یعنی فرد مبتلا در بخش های مختلف بدن دچار دردهای مزمن می شود. این دردها بیشتر در عضلات احساس می شوند و گاهی فرد به مفاصل دردناک هم اشاره می کند…
ساعات پذیرش بیمار
شنبه تا چهار شنبه: 14 تا 17 عصر
تلفن: 88460605-021  ,  88449335-021
تلفن‌همراه:09198172104-09338866615-09914686402
بالا